Parkiet przemysłowy

   Parkiet przemysłowy jest modny od kilku sezonów. Jakie są jego zalety i wady? Czy warto się na niego zdecydować?

Parkiet przemysłowy, początkowo sprawdzał się w fabrykach, obecnie stosowana jest w domach prywatnych, ale również w restauracjach, sklepach, przedszkolach, biurach, korytarzach obiektów użyteczności publicznej, czyli tam gdzie jest duże natężenie ruchu. Może mieć różne odcienie- od bardzo jasnych, przez rudości do całkiem ciemnych. Zestawienie drobnych deseczek w różnej kolorystyce; lub natężeniu barw tworzy piękne kompozycje.

Parkiet występuje zazwyczaj w trzech grubościach: 10, 14 i 22 mm. Deseczki mają przekrój prostokąta lub kwadratu. Mają długość 16, 25, i 30 centymetrów. Obecnie mamy do wyboru mozaikę wykonaną z drewna rodzimego. Dąb może mieć różne odcienie: naturalny, czerwony, rozbielony i ciemny. Parkiet przemysłowy z drewna egzotycznego jest stosunkowo tani.

Zalety:

  • Parkiet przemysłowy jest trwały. Początkowo, ze względu na wytrzymałość, był stosowany w fabrykach.
  • Wykonuje się ją szybko i w miarę prosto.
  • Ma zalety drewna: jest ciepły w dotyku, przyjemnie się po nim chodzi.


Wady:

  • Jeżeli jest stosowany na dużych powierzchniach, mogą być widoczne łączenia płyt.
  • Posadzka powinna mieć odpowiednią wilgotność. Jeżeli dopiero odebraliśmy mieszkanie lub kończymy budować dom a wilgotność jest nieodpowiednia, warto poczekać kilka miesięcy z kładzeniem parkietu przemysłowego, aby podłoga była idealna w wyglądzie i użytkowaniu.