Parkiet

Opis sortowania desek dębowych:

  • SELECT - Elementy wyselekcjonowane ze względu na jasny kolor, proste usłojenie, dopuszczalne pojedyncze sęki szpilkowe,wystepuje błyszczyk, który dodattkowo zdobi drewno.
  • NATUR - Parkiet o naturalnej barwie i strukturze drewna, dowolnym układzie słoi, dopuszczalne sporadycznie występujące sęki szpilkowe dopuszczalny błyszcz,
  • KLASA II - Parkiet o zróżnicowanej barwie i strukturze drewna, dowolnym układzie słoi, dopuszczalne sęki zdrowe, czarne sęki do 5 mm nie przelotowe. Dopuszczalna biel oraz sęki spękane bez ubytków. W klepkach jesionowych dopuszczalne przebarwienia twardzielowe.


Właściwą wilgotność wyrobu tj. 6-8% oraz tą samą szerokość klepki (dokł, do 0,1mm) zapewnia pakowanie w folie termokurczliwą.Parkiet jest materiałem higroskopijnym i dlatego pod wpływem zmiany wilgotności może zmieniać swoje wymiary i kształty. Szczeliny pomiędzy klepkami mogą wynosić do 0,2mm w okresie grzewczym.

Podłogi drewniane są ciągle w modzie. Decyduje o tym ich naturalność, piękno i ciepło jakie wprowadzają do wnętrz. Są eleganckie, nastrojowe i śmiało można powiedzieć "szlachetne".
Głównymi cechami jakie decydują o wyborze rodzaju drewna są przede wszystkim: naturalna barwa drewna oraz twardość materiału dopasowana do wymogów pomieszczenia. Podłoga w połączeniu z innymi elementami wnętrza takimi jak ściany i ich kolorystyka, sufity, okna, wyposażenie – musi tworzyć harmonijną i spójną całość, zapewniać komfort i poczucie bezpieczeństwa osobom przebywającym w pomieszczeniu.